Apie mus->Žygeivystė

ŽYGEIVYSTĖ

,,Kas gimtą kraštą pažįsta, to ir meilė didesnė jam!“ A.Juška

Kelionės – tai būdas plačiau pažinti gimtą kraštą, susirasti bendraminčių draugų, aktyviai pailsėti gamtoje. Meilę gamtai geriausiai ugdo betarpiškas bendravimas su ja. Ne tik žmogus keičia gamtą, bet ir bendravimas su gamta keičia žmogų. Stovyklose ir kelionėse patirti įspūdžiai, žinios dažnai yra tik išorinė vertybių pusė. Mokėjimas suvokti, jausti, pažinti ir įveikti supantį gamtos pasaulį išmoko žmogų teisingai orientuotis savo viduje, vertinti kitų žmonių dvasines savybes.Kelionėse išbandoma ir užgrūdinama dvasinė ištvermė, žmogaus vidinių vertybių visuma. Visa tai ypač svarbu jaunam žmogui

Savaitgalio žygiai pėsčiomis, dviračiais, plaukimo priemonėmis po Kauno apylinkes sutraukia įvairaus amžiaus keliauti mėgstančius vaikus. Žygio metu mokiniai aplanko gamtos, istorijos, kultūros paminklus, bendraujama prie laužo. Žygių maršrutai nusidriekia gražiausiomis vietomis – Kauno marių pakrantėmis, abipus Nemuno iki Kačerginės ar Kulautuvos, Kauno miško parkais – Lampėdžių, Panemunės, Pažaislio, Kleboniškio ir kt.

Atostogų metu keliaujama toliau – po kitus Lietuvos etnografinius regionus. Populiariausios vasaros poilsio stovyklos – keliaujančios dviračiais, plaustais ar į kalnus. Jų metu ugdomi pažintiniai, stovyklavimo gamtoje, aplinkosauginiai, sveikos gyvensenos bei tarpusavio bendravimo įgūdžiai. Tačiau labiausiai įsimenami vakarojimai prie žygio laužo, gražūs vaizdai nuo piliakalnių ar Rasų šventimas, nuotykiai plaukiant gražiausiomis Lietuvos upėmis.

Savo kelionių įspūdžius fiksuojame nuotraukose, jas rodome kelionių stende, KJTC metraštyje ar fotonuotraukų konkurse. Įdomesnių vandens, pėsčiųjų, slidžių, dviračių, kalnų, speleoturistų žygių po pasaulį įspūdžius klausome ir žiūrime susirinkę į Turizmo fakultetą. Jo svečiai – tai žymūs keliautojai. Mūsų svečiais yra buvę Keliautojų sąjungos prezidentas A.Jucevičius, alpinistai V.Vitkauskas, S.Vilius, J.Bajorienė, ,,Taikos“ žygio dviračiais dalyvis E.Žižys, ,,Klajūnų“ klubo narys K.Marcinkus, TV operatoriai V.Jankevičius ir G.Kovėra, ,,Robinzonas“ L.Samaška, istorikas V.Almonaitis, geografas V.Padriezas bei kiti įvairių turizmo rūšių ,,asai“.

Savo žygeiviškus įgūdžius mokiniai pasitikrina varžybose, konkursuose ir viktorinose. Pėsčiųjų turistinės technikos varžybose jaunieji turistai turi įveikti kliūčių ruožą, o orientavimosi vietovėje varžybose su kompasu ir žemėlapiu ieškoti kontrolinių punktų. Žiemą būna slidžių turistinės technikos, o pavasarį – vandens turistinės technikos varžybos, tačiau turistinė ,,Nemuno regata“ sukviečia gausiausią vandens kelionių mėgėjų būrį. Svarbiausios metų varžybos – sąskrydis ,,Pažinkime Lietuvą“. Nemuno vingyje ties Birštonu sutraukia per 200 vaikų. Jaunieji žygeiviai varžosi turizmo technikos kliūčių ruože, orientavimosi vietovėje varžybose. Turistiniai įgūdžiai, kūrybiškumas ir saviraiška atsiskleidžia konkursų metu - ,,Turistinių mazgų rišimo“ , ,,Maršruto braižymo pagal legendą“, ,,Turistinių fotonuotraukų“, ,,Pirmos medicininės pagalbos“, ,,Turistinės dainos“, ,,Azimuto nustatymo“ ir kt.

Keliauk, pažink, nenurimk!

MOKYKLOS

Mūsų centre moksleiviai įgyja pirminių profesinių įgūdžių lankydami jaunųjų gidų, jaunųjų turizmo teisėjų mokyklas. Į šias mokyklas priimami 8-12 klasių mokiniai.

Dvimetėje jaunųjų gidų mokykloje, išklausę meno istorijos, architektūros, etnokultūros, ekskursijų vedimo metodikos, bendravimo psichologijos, regioninės geografijos paskaitas ir išlaikę įskaitas bei egzaminus, jaunuoliai gauna jaunojo gido pažymėjimą. Jaunieji gidai veda ekskursijas savo mažesniems draugams, talkina organizuojant ekskursijas savo klasių kolektyvams.

Jaunieji teisėjai mokomi įvairių turizmo rūšių turizmo technikos elementų, supažindinami su sportinio turizmo pradmenimis, jiems perteikiami pagrindiniai kelionių organizavimo ir vykdymo principai. Jaunieji turizmo teisėjai savo turistinius gebėjimus ugdo žygiuose, pratybose, treniruotėse, varžybose, turizmo renginiuose, teisėjauja turistinėse varžybose, konkursuose.